GOG v Steam - Hasonlítsuk össze

Itt az ideje, hogy összehasonlítsuk a GOG v Steam.

A GOG jó versenytárs? A Steam a GOG-nak köszönhetően javítja a problémáit? Derítsük ki a GOG vs Steam cikkünk első részében!

Először is, kezdjük az elején. A Good Old Games 2008-ban indult, és a lengyel CDP Investment sp. z o.o. cég hozta létre - amely jelenleg a The Witcher sorozatért felelős CD Projekt része. A GOG eleinte régebbi játékokat népszerűsített felfrissített formában. Az összes ott árult játék a 80-as évek végéről, a 90-es évekből és a 00-as évek elejéről származik, mind kompatibilisek a vadonatúj operációs rendszerekkel, és néha felfrissítik őket olyan kiegészítő funkciókkal, mint a modern képernyőfelbontások jobb támogatása, UI-javítások stb. Jelenleg a GOG GOG.com néven ismert, és új játékokat is árul, általában indie címeket. Ez az egyik első nagy előnye a Steammel szemben.

gog v steam

A Steam 2003-ban indult el a Counter-Strike 1.6 platformjaként. Azóta hosszú idő telt el, és mára a legnagyobb online áruház lett. A legnagyobb felhasználói bázissal rendelkezik, és rengeteg klassz funkciót támogat, mint például: online közösség, piac és műhely - amely lehetővé teszi a rajongók számára, hogy egyéni tartalmakat hozzanak létre a játékokhoz.

Hogyan hasonlíthatjuk tehát össze az USA legnagyobb, dollármilliárdokat érő áruházát egy kis lengyel áruházzal?

Ebből a szempontból talán viccesnek tűnhet, de tudnod kell, hogy a GOG legnagyobb előnye a Steammel szemben az, hogy nincs semmiféle DRM. Így van! Bármilyen játékot játszhatsz, bárhol, bármikor, internet-hozzáférés nélkül. Még a játékaidat is lementheted a merevlemezedre, és ott tarthatod őket egy esetleges atomháború esetére.

Valószínűleg ez az, ami a GOG-ot az évek során az egyik legnagyobb Steam versenytárssá tette. A GOG-játékokat akár kölcsön is adhatod barátaidnak, egyszerűen... elküldheted nekik a telepítőfájlokat, és kész. Ez azonban nem vonatkozik bizonyos többjátékos játékokra, így ha egy játékhoz fiók vagy érvényes CD-kulcs szükséges, akkor nem biztos, hogy így meg tudod osztani, mert ehhez külön kulcsra vagy fiókra van szükséged.

Képzeld el, hogy kölcsönadsz egy játékot a barátodnak a Steam segítségével. Megoszthatsz egy játékot adott Steam-fiókra, ha először bejelentkezik a gépeden, de ha később valaki más játszik valamelyik játékoddal, akkor a Steam-fiókodat egyáltalán nem tudod használni a játékhoz, meg kell várnod, amíg az illető befejezi a munkamenetet. Ami nagyon el van szúrva, hogy ezt nem teheted meg. A régi szép időkben egyszerűen odaadhattál egy CD-ROM-ot a barátodnak, és kölcsönvehettétek egymás játékait. De ez már a múlt, koncentráljunk a mára.

gog v steam

A legnagyobb előny a gog vs. steam vitában a Steams katalógusa. A világ minden tájáról a legnagyobb PC-s játékkatalógussal rendelkezik, néhány játék nyilvánvaló üzleti problémák miatt nincs a Steamen - például az Electronic Arts összes új játéka már nincs ott, mert az EA-nak saját platformja van, az Origin.

Maradjatok velünk a következő GoG vs Steam cikkünkhöz.

One Reply to “GOG v Steam – Lets Compare”

  1. First of a few articles on this. I’m learning a lot about GoG!

Comments are closed.